PLATYNA - synonim klasy i luksusu

Platyna od dawna jest symbolem bogactwa i prestiżu. Elegancka, ekskluzywna, droższa niż złoto jest doskonałym metalem inwestycyjnym. Szczególną popularnością wśród najzamożniejszych klientów cieszą się platynowe sztabki i monety, których sprzedaż może przynieść po latach duży zysk.

Platyna charakteryzuje się białą barwą z odcieniem szarości, a po odkryciu jej złóż, w co dzisiaj trudno uwierzyć, traktowano ją jak gorszej jakości srebro. Jej pokłady są jednak bardzo rzadkie, a to powoduje, że jest ona jednym z najcenniejszych metali szlachetnych występujących w przyrodzie. Nic więc dziwnego, że znalazła zastosowanie w jubilerstwie do wyrobu wyjątkowej biżuterii. Platynowe kolczyki, wisiorki czy pierścionki mają swoich fanów, których oczywiście na nie stać. Coraz większą popularnością cieszą się także zaręczynowe pierścionki i obrączki. Mimo że ich cena potrafi przyprawić niejednokrotnie o ból głowy, są one doskonałą lokatą kapitału i wyjątkową pamiątką. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej ekskluzywnego, również dlatego, że platynę często łączy się z diamentami, dla których stanowi ona doskonałą oprawę. Platyna jest rzadka i drogocenna, a biżuteria z niej wykonana przypomina małe dzieła sztuki, które trzeba chronić przed kradzieżą i starannie o nie dbać. Jej walory zostały docenione szczególnie w okresie art deco, w którym była popularna na równi ze złotem. Biżuteria wykonana w tamtym czasie osiąga dziś bardzo wysokie ceny i jest szczególnie poszukiwana przez koneserów. Szlachetność i wyjątkowa forma przedmiotów pochodzących z lat 20. ubiegłego wieku, ciągle nie wychodzi z mody i ma duże grono wielbicieli.

Jak widać platyna była, jest i z pewnością nadal będzie kojarzona z prestiżem i luksusem. Na wyroby z niej stać tylko najzamożniejszych, którzy są naprawdę w stanie dużo zapłacić za realizację marzeń o pięknej biżuterii. Platynowe precjoza są także doskonałym pomysłem na prezent, który podkreśli wyjątkowość okazji, a później może zostać przekazany dzieciom czy wnukom i stanowić wyjątkową pamiątkę dla następnych pokoleń.